Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Oddział Muzeum Gdańska is a War museum located at plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2, 80-800 Gdańsk, Poland. It has received 1195 reviews with an average rating of 4.5 stars.
Monday | 10AM-6PM |
---|---|
Tuesday | 10AM-4PM |
Wednesday | 10AM-4PM |
Thursday | 10AM-4PM |
Friday | 10AM-4PM |
Saturday | Closed |
Sunday | 10AM-4PM |
The address of Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Oddział Muzeum Gdańska: plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2, 80-800 Gdańsk, Poland
Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Oddział Muzeum Gdańska has 4.5 stars from 1195 reviews
War museum
"Gdańsk - miejsce wielu ważnych historycznych miejsc"
"Obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Gdańska dla każdego, komu nie jest obca historia"
"Wybuch II wojny światowej i początek wrześniowej kampanii o wolność i niepodległość Polski utożsamione są najczęściej z bohaterską walką Westerplatczyków"
"Polecam każdemu zainteresowanemu historią II wojny światowej i bohaterskim obrońcom wybrzeża"
"Zacznę od pozdrowień dla przemiłej, sympatycznej pani sprzedającej bilety, która z pasją wykonuje swoją pracę"
Gdańsk - miejsce wielu ważnych historycznych miejsc. Troszkę na uboczu, troszkę jakby zapomniany - pomnik Obrońców Poczty Polskiej. A przecież pobrzeża nad Motławą, blisko w prostej linii od Hali Targowej, w okolicy Starówki Pomnik poświęcony bohaterom - obrońcom Poczty Polskiej z 01 września 1939 r. Mimo znacznej przewagi wroga, użycia artylerii, podpalenia budynku - około 14 godzin pocztowcy ( 59 osób) zaciekle bronili się. Aresztowani ( 38 osób ) zostali rozstrzelani. Wojnę przeżyło tylko 5 osób. Pomnik odsłonięto w 40-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej ( 1979 ) Wykonany ze srebrzystej stali robi wrażenie- przedstawiając jednego z umierających pocztowców. Bogini Zwycięstwa Nike symbolicznie podaje umierającemu karabin . Z torby pocztowca wysypują się listy ... Wokół unoszą się gołębie pokoju... Na terenie Poczty Polskiej otwarte Muzeum Poczty Polskiej- uwieczniające dzieje poczty, bohaterska walkę pocztowców... Polecam ... ********************************* Od 22 marca 2022 przy budynku Poczty Polskiej - otwarto plenerowy wernisaż wystawy " Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku " Data otwarcia wernisażu wiąże się z tragiczną rocznicą ( 82) egzekucji dokonanej na 67 Polakach z Wolnego Miasta Gdańska. Zginęli oni w obozie zagłady Stutthof w Wielki Piątek 1940 roku. Wystawa czynna do 29 kwietnia 2022 r.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Gdańska dla każdego, komu nie jest obca historia. W pobliżu Muzeum II WŚ, w autentycznym budynku, który jako jedyny "żyjący" świadek pamięta co wydarzyło się 01. września 1939r i który większość z nas pamięta jedynie z filmu "Wolne Miasto" Różewicza. Tak, to tu walczyli i ginęli obrońcy Poczty Polskiej, w salach po których się poruszasz. Mimo "mikroskopijnych" rozmiarów muzeum, zawarto wystarczająco dużo artefaktów, informacji o pracownikach-obrońcach tego skrawka Polski. Koniecznie trzeba zadawać pytania pracującemu tu Panu Aleksandrowi, ponieważ chętnie dzieli się wiedzą i z entuzjamem opowiada o tamtych tragicznych wydarzeniach, ludziach i ich losach. Szczególne wrażenie robi kącik z wydobytymi podczas ekshumacji rozstrzelanych obrońców poczty fragmentami garderoby. Najbardziej przygnębiający jest dla mnie przestrzelony podczas egzekucji guzik z orzełkiem z munduru jednego z pocztowców- informacji tej nie ma na plakietkach informacyjnych, o tym właśnie możecie dowiedzieć się dzięki wspomnianemu już Panu Aleksandrowi.
Wybuch II wojny światowej i początek wrześniowej kampanii o wolność i niepodległość Polski utożsamione są najczęściej z bohaterską walką Westerplatczyków. Muzeum Poczty Polskiej to wyjątkowe miejsce, które pozwala ocalić od zapomnienia pamięć o Obrońcach z polskiej placówki pocztowej w Wolnym Mieście Gdańsku, którzy niemal równocześnie stawili opór wrogowi - silniejszemu liczebnie i militarnie. Historię ich walki przedstawiają nie tylko muzealne eksponaty - miałam przyjemność wysłuchać opowieści jednego z tamtejszych Pracowników, który z niesamowitą pasją, spontanicznie wyjaśnił grupce zwiedzających przebieg i znaczenie wydarzeń, jakie rozegrały się w pierwszych dniach września 1939 r. przy placu Heweliusza. Serdecznie polecam jako dopełnienie wizyty na Westerplatte - odwiedziny obu tych miejsc, naznaczonych polską krwią, są jedyną w swoim rodzaju lekcją, pozwalającą odkryć i zrozumieć heroiczną postawę naszych Przodków. Gloria Victis!
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Polecam każdemu zainteresowanemu historią II wojny światowej i bohaterskim obrońcom wybrzeża. Muzeum to w zasadzie trzy sale - pierwsza poświęcona obronie poczty w 1939 r., dwie kolejne zawierają historyczne eksponaty telegraficzne i telekomunikacyjne. Dużym atutem tego miejsca jest to, że pracują w nim pasjonaci historii chętnie dzielący się wiedzą. Muzeum nie ma charakteru interaktywnego, co jednak nie wpływa negatywnie na wrażenia odwiedzających. Bardzo przystępna cena - bilet normalny 10 PLN i możliwość zakupu ciekawych pozycji książkowych dodatkowo uatrakcyjnia wizytę.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Zacznę od pozdrowień dla przemiłej, sympatycznej pani sprzedającej bilety, która z pasją wykonuje swoją pracę. Miejsce historyczne, pokazuje siłę i wolę Polaków w Wolnym Mieście Gdańsk. Dzięki tej Pani zobaczyliśmy dziedziniec, na który nas skierowała. Niesamowite miejsce, dziedziniec bardzo zadbany. Mur z odciśniętymi dłońmi zrobił na mnie i wnuku duże wrażenie. Obsługa przemiła i bardzo uczynna, znająca historie tego miejsca. Polecamy bardzo serdecznie!!
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Uważam, że to miejsce niestety zapomniane przez miasto i turystów (jeśli chodzi o wojnę obronną to od razu wdzystkim kojarzy się Westerplatte). Jest ono jednak bardzo ważne w nadzej historii. W odróżnieniu od obrońców Westerplatte, którzy (ci co przeżyli) trafili do niewoli, obrońcy Poczty Polskiej (tj. pocztowcy) zostali po poddaniu się - rozstrzelani (Niemcy uważali, że skoro byli cywilami to nie mieli prawa walczyć). Tylko trzem udało się uciec, ale do dzisiaj nie mają uchylonych przez Republikę Niemiecką wyroków skazujących ich za obronę poczty.
Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku – muzeum w Gdańsku poświęcone Poczcie Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku, funkcjonującej w latach 1920–1939. Szczególnie cenne są jego dokumenty oraz eksponaty związane z obroną Polskiego Urzędu Pocztowo-Telegraficznego nr 1 w Gdańsku 1 września 1939. Muzeum kultywuje pamięć o obrońcach Poczty Polskiej i ich rodzinach, a także przybliża działalność patriotyczno-społeczną Polaków z Wolnego Miasta Gdańska.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Polecam każdemu, warto poznac tragiczna historie poczatku drugiej wojny swiatowej .Muzeum to trzy sale - pierwsza poświęcona obronie poczty w 1939 r., dwie kolejne zawierają historyczne eksponaty telegraficzne i sala drużyny sportowej z 1923 toku. Bardzo duża wartością dodana Muzeum jest Pan Olek. Opowiada bardzo ciekawie, obrazowo i z dużym zaangażowaniem. Minusem miejsca jest brak digitalowych i intetaktywnych rozwiązań. Szkoda , bo młodzież wtedy lepiej się uczy . Sytuacje ratuje Pan Olek :) . Dziękujemy za miłe przyjęcie
Dla studenckiej wycieczki odwiedziłem Gdańsk i ze względu na mój projekt zwiedziłem Muzeum Poczty Polskiej. Tam poznałem Oleka, jednego z miłych pracowników muzeum. Kiedy zauważył, że jestem tam w celu projektowym, opowiedział mi wiele nowych szczegółów o budynkach i ludziach, którzy tam walczyli i byli mordowani przez SS. Naprawdę poświęcił dużo czasu i miłości dla swojej pracy. Aby zapewnić dodatkowe informacje dla odwiedzających o wydarzeniach w tym miejscu, muzeum powinno udostępniać audioprzewodniki w różnych językach.
Polecam każdemu kto kocha historię. Miejsce warte odwiedzin. Byliśmy w środku tygodniu i mieliśmy przyjemność trafić na cudownego Pana, który tak ciekawie opowiadał o tym miejscu i nie tylko, że aż nam się nie chciało wychodzić. Najważniejsze, że w takich miejscach pracują ludzie, którzy kochają to co robią. Pozdrawiam jeszcze raz i serdecznie dziękuję za miłe oprowadzenie po tym miejscu. Pozdrawia Kraków.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Jak na taką instytucję kulturalną, to mają głęboko gdzieś odwiedzających. W dniu dzisiejszym muzeum powinno być otwarte do godziny 16:00 i taka informacja znajduje się na drzwiach. Niestety już o 15:25 drzwi zamknięte na cztery spusty. Po raz kolejny powołam się na informację zamieszczoną na drzwiach: "(...)ostatnie wejście 30 minut przed zamknięciem". W środku widziałem obsługę, która nawet nie raczyła podejść do drzwi. Moim zdaniem nie powinniście mieć rangi muzeum! Na dowód zdjęcia.
Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, chociaż trochę zbyt mało reklamowane. Bardzo interesująca wystawa. Dodatkowo fantastyczną robotę robi przewodnik, Pan Aleksander, który oprowadzał nas po placówce. Humor, świetne podejście zarówno do mnie i żony, ale nawet do moich dzieci, a przede wszystkim ogromna wiedza i pasja z jaką opowiadał sprawiły, że wizyta w Muzeum była dla nas dużą przyjemnością.
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
To muzeum szczególnie polecam osobom spoza regionu. Pierwszy raz spotkałam się tu (przynajmniej świadomie) z określeniem Wolne Miasto Gdańsk. Dopiero to miejsce uświadomiło mi jak skomplikowaną sytuację mieli mieszkańcy tych obszarów. Eksponaty co prawda są dość standardowe, bez coraz modniejszych multimediów, ludzie za to mili i pomocni. Czas zwiedzania koło godziny.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Gdańsk to miasto przesiąknięte historią. Mnóstwo czasu musimy przeznaczyć by zwiedzić wszystkie albo przynajmniej większość miejsc związanych z tym miastem. Do budynku Poczty Gdańskiej trafimy dzięki drogowskazom. Możemy również kupić mapę bądź zapytać się mieszkańców. Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku była jedną z pierwszych bitew II wojny światowej. Rozpoczęła się ona o 4:45 równocześnie z atakiem na Westerplatte. Obowiązkowy punkt na mapie Gdańska, polecam!
Pusto mało ludzi , żadnych reklam , musiałem pytać tubylców jak tu trafić a i to nie było łatwo nikt nic nie wie , nikt nic nie słyszał. Ale udało się znalazłem bardzo blisko centrum , blisko fontanny Neptuna i zarawia . Z 400 m tak myślę pieszo i jest muzeum zwiedzania na 15 min ale warto bilet chyba 10 normalny i ulgowy 5 jakoś tak ;) polecam . Jest też pomnik dziewczynki która zginęła w pożarze poczty w budynku szkoły za poczta widać z drzwi wejściowych
Serdecznie polecam wszystkim Polakom i zainteresowanym historią ll wojny światowej.Pan Olek wspaniale prowadzi i opowiada o tych trudnych czasach ,wskazuje zabytki ,które należały do pocztowców w ostatnich ich chwilach życia.Część ekspozycji znajduje się na powietrzu.Kolekcjonuję zakładki i okazało się , że w tym miejscu można je nabyć.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
3 małe sale, czyli zwiedzania na jakieś 10 min. Nie ma nic wspólnego z muzeum poczty polskiej. Eksponaty to głównie fotografie i dokumenty dotyczące 2 wojny światowej. Mylna nazwa sugeruje, że będą tam przedmioty dotyczące historii poczty w Polsce, nazwa powinna brzmieć Muzeum Obrońców Poczty Gdańskiej. Największe rozczarowanie jeśli chodzi o zwiedzanie Gdańska.
Czas oczekiwania
10–30 min
Zalecana rezerwacja
Nie
Każdy interesujący się historią Polski i II wojny światowej powinien zobaczyć to miejsce. W środku ciekawe muzeum w którym możemy nie tylko poznać historię obrony Poczty Gdańskiej ale także dowiedzieć się sporo na temat Wolnego Miasta Gdańska. Wejścia w poniedziałki są bezpłatne ale należy pamiętać o tym że muzeum w tym dniu otwarte jest tylko przez 3 godziny od 10 do 13. Polecam wypożyczenie audioprzewodnika
Bardzo kameralne muzeum w historycznym budynku. Muzeum nie jest interaktywne, jednakże posiada niesamowite zbiory, opowiadania świadków i niezwykle zaangażowaną obsługę. Dzieci mogą się tu trochę nudzić, lub raczej, nie do końca docenić tej ważnej historii. Rusza za serce i zmusza do refleksji.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Ciekawa podróż do przeszłości drogą obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Pan Przewodnik opowiada ciekawe fakty, które zainteresują również młodszych zwiedzających. Uzupełnieniem wizyty jest spacer przy murach gdzie upamiętniono miejsce śmierci obrońców placówki. Z czystym sercem polecam Turyści z Kołobrzegu ♥️
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
10–30 min
Zalecana rezerwacja
Nie
Faktem jest, że muzeum jest niewielkie, ale ekspozycje bardzo ciekawe. Odwiedziliśmy je z rodziną 8 maja po godzinie 12. Spotkaliśmy tam miłych pracowników, a w szczególności jednego pana, który opowiadał nam nie tylko o eksponatach, ale również o historii Gdańska i bardzo ciekawie z nami dyskutował, odpowiadając na wszelkie pytania. Życzyłbym sobie takich pracowników dydaktycznych w każdym muzeum.
Bardzo miły i pomocny personel, który ma świetny kontakt ze zwiedzającymi. Muzeum niewielkie, do obejrzenia w 15 minut. Trzeba mieć świadomość, że to jest bardziej miejsce pamięci i ekspozycja na temat konkretnej placówki pocztowej z konkretną historia niż muzeum poczty jako takiej. Można się tu dowiedzieć o bohaterskich obrońcach Gdańska, a także powstawaniu pomnika znajdującego się tuż obok.
Wejście do muzeum w poniedziałki jest bezpłatne. Obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego zainteresowanego historią Polski. Eksponaty, zdjęcia, pamiątki oraz tablice z informacjami w sposób bardzo rzetelny przedstawiają piekło, jakie miało tutaj miejsce w 1939 roku.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Małe, małe, ale robiące wielkie wrażenie muzeum. Człowiek może się przekonać jak historia wciąga w swoje tryby zwyczajnych ludzi. Z wielkim szacunkiem oddany hołd dla Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Bardzo kompetentny przewodnik i przesympatyczni pracownicy.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Interesujące miejsce do zwiedzania, szczególnie dla miłośników historii. Ciekawe eksponaty i dokumenty można tu zobaczyć. Pracownicy muzeum chętnie odpowiadają na pytania i służą pomocą. Polecam odwiedzenie miejsca dorosłym. Dzieci będą się tu raczej nudzić.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Serdeczne podziękowania dla Pana, który oprowadził nas po muzeum i opowiedział historię obrony Poczty Gdańskiej 1.09.1939 r z pasją i wiedzą, której można mu pozazdrościć. Bardzo dziękujęmy za czas, jaki nam poświęcił i z pewnością jeszcze tu wrócimy
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Zasłużone 4 gwiazdki, ale ubolewam, że tak mało. Cytując klasyka "Zachwyca, czy nie zachwyca?" No nie zachwyca. Miejsce z niesamowitą historią, bardzo ważną w dziejach naszego kraju, można to zdecydowanie bardziej podkreślić. Klimat PRLu, dobrze że kapci nie trzeba zakładać, miejsce nieduże, eksponatów niewiele. Mimo to warto odwiedzić i oddać się chwili refleksji.
Wszystko super ale za cenę biletów to wydaje mi się że trochę za drogo. Jak na tak mało zwiedzania. Zwiedzanie tego wszystkiego zajmuje około 30 minut najdłużej . Jest tam ciasno i są tylko około 5 pomieszczeń więc słabo jak na bilet rodzinny za 25 zł
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Bardzo ciekawa eksploatacja dotyczącą jednego miejsca, w dodatku mocno skoncentrowana na jednym wydarzeniu, oczywiście bardzo ważnym, o którym trzeba pamiętać. Jednocześnie wyczuwa się większe możliwości tego miejsca, gdzie z perspektywy rodzica widać braki, które pomogłyby młodzieży zrozumieć istotę funkcjonowania Poczty, szczególnie w dobie Giga i Tera bajtów.
Jedno z moich ulubionych miejsc w Gdansku. Blisko centrum, obok Muzeum II Wojny Światowej. Warte chwili aby się zatrzymać przy pomniku Nike, zobaczyć dziedziniec oraz oczywiście ekspozycje. Po rozmowie z Panem Aleksandrem- przewodnikiem, moja narzeczona płakała jak dziecko a jest wyjątkowo silna kobieta. Dziękujemy Panie Aleksandrze! I pozdrawiamy z Krakowa!
Muzeum wydaje się niewielkie, jednak ekspozycja jest ciekawa, zdecydowanie warto ją zwiedzić. Szczególnie polecam rozmowę z przewodnikiem Aleksandrem, to pasjonat o szerokiej wiedzy historycznej, przekazywanej w bardzo przystępny i ciekawy sposób.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Polecam każdemu kto jest zainteresowany II WŚ i historią Poczty Polskiej. Pozdrawiam Pana Olka, który dał mi przypinkę i Panią z ochrony, która opowiedziała mi dużo fajnych rzeczy o przeszłości sportu w Gdańsku i o wielu innych sprawach związanych z tym miastem (z resztą tak samo jak Pan Olek). Lublin pozdrawia!!! - Chłopak od przypinki, Szymon
Spodziewałem się czegoś lepszego. Trzy niewielkie sale z eksponatami. Kilka tablic informacyjnych. Nie dowiedziałem się niczego, czego nie mógłbym przeczytać w internecie. Na plus jest to, że można wejść za darmo na kartę mieszkańca.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Małe, ale klimatyczne miejsce mocno związane z historią Gdańska i dbaniem o polskość. Przemiły pan, który umiał zainteresować i skupić uwagę uczniów i przybliżył im wydarzenia z września '39. Dziękuję bardzo i polecam
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie wiem
Bardzo małe muzeum składające się głównie z dwóch małych pokoi i korytarza. Słabo opisane i oznaczone. Poza tym ciągle ktoś (i do tego niezbyt sympatyczny) za nami chodził i patrzył co robimy. 8 zł za osobę, to dla mnie za dużo jak za taką wystawę. Wyszliśmy stamtąd po 25 minutach i żałowaliśmy, że tam w ogóle poszliśmy. Nie polecam.
Miejsce pełne historii, aczkolwiek nie wykorzystane. Muzeum posiada 3 pomieszczenia, tabliczki dotyczą tylko i wyłącznie sytuacji z początku wojny. Nie ma nic o historii poczty polskiej czego można byłoby się spodziewać.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Bardzo ciekawe miejsce dla pasjonatów historii, będąc w Gdańsku warto je odwiedzić. Szczególne podziękowania dla Pana Aleksandra za bardzo ciekawy wykład o tym miejscu i oprowadzenie po muzeum. Polecamy Agnieszka i Krzysiek.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Miejsce wyjątkowe. Położony w samym sercu Gdańska budynek poczty to symbol męstwa i odwagi niewielkiej grupy pocztowców. 1 września 1939 roku stawili oni czynny opór poddając gmach dopiero po oblaniu go benzyną. Większość zapłaciła za ten zryw cenę najwyższą. Wstęp do muzeum to 10pln bilet normalny i 5pln bilet ulgowy.
Zwiedzając Gdańsk trzeba tu być. To doskonałe uzupełnienie wizyty w Muzem Drugiej Wojny Światowej. Koniecznie z przewodnikiem. Dostajemy dużo więcej ciekawych wiadomości, związanych z historią Gdańska.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Miejsce historyczne, miejsce w którym dowiadujemy się historii mało znanej a ważnej. Świetny Pan wysoki z ogromną wiedzą który umiejętnie przybliża historię tamtych tragicznych dni i odważnych ludzi.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Nam się udało załapać 7 lutego 2021. Oprócz nas nikogo nie było, pod czas całego zwiedzania. Bardziej zachcieliśmy zwiedzić ten muzeum po obejrzeniu filmu "Wolne miasto" 1958 r. reż. Stanisław Różewicz. Film pokazuje krok po kroku, jak tam się działo. Ten film i po rusku jest w μTorrent. Polecam film i muzeum!
Każdy powinien odwiedzić to miejsce w celu poznania historii pierwszych momentów II wojny światowej. Bardzo polecamy wizytę, zwłaszcza z przewodnikiem. Ogromnym plusem jest przesympatyczna obsługa.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Mimo, że muzeum jest niewielkie, to moim zdaniem, jedno z lepszych jeśli chodzi o Muzeum Miasta Gdańska. Obsługa jest przemiła i bardzo pomocna. Warte uwagi, podczas wycieczki po Trójmieście.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie wiem
Niewielkie, chociaż ciekawe muzeum. Pan przy kasie bardzo miły, opowiada o historii tego miejsca. Na końcu miła niespodzianka w postawcie konkursu związanego z klubem sportowym KS Gedania Gdańsk.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Miejsce zaiste historyczne.Muzeum niewielkie - w zasadzie trzy pomieszczenia. Zapytałem sympatycznego pana z plakietką muzeum o wyjaśnienie niektórych rzeczy. Odpowiadał ze znajomością tematu i pobudzał zainteresowanie. Wielkie dzięki. Dla kogoś, kto choć trochę zna historię - warto. Z dziećmi - raczej nie.
Miejsce godne zwiedzenia dla wszystkich odwiedzających Gdańsk. Bardzo miła i profesjonalna obsługa muzeum udzielająca mnóstwa informacji i szczegółów o obronie Poczty Gdańskiej. Warto zobaczyć!
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Miejsce historyczne związane mocno z początkiem II wojny światowej. Obecnie jest pocztą a w niej muzeum. Dużo dokumentów i informacji o ówczesnych walkach. Na zewnątrz ściana.psmiecj z odciskami dłoni obrońców. Robi duże wrażenie. To tu i na Westerplatte oraz w Szymankowie padly pierwsze ofiary wojny..
Bardzo profesjonalny, rzetelny przewodnik, który przekazał nam wiele cennych informacji, a także ciekawostek. Muzeum z unikalnymi zbiorami w historycznym budynku. Miejsce godne polecenia.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Turystki z Koszalina i Łodzi serdecznie dziękują Panu Aleksandrowi za wzruszającą, pięknie opowiedzianą lekcję historii. Polecamy wszystkim. My tu jeszcze wrócimy...... . 09.10.2023 r.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Fajnie że nadal stoi i spełnia swoją funkcje. List oczywiście nadany, zreszta to już tradycja w Tym miejscu. Polecam zajrzeć zainteresować się jej historia. Poświecić chwile na zadumę.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Bardzo miła obsługa, i ciekawe wystawy. Pan przy kasie potrafi zainteresować odwiedzających historią miejsca oraz wystaw. Wystawy są bardzo interesujące, warto je uważnie przeczytać ;)
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Wspaniałe, kameralne muzeum doskonale ilustrujące grozę tego, co się tam wydarzyło w 1939. Z całego serca polecam skorzystanie z wiedzy i daru opowiadania Pana Przewodnika Aleksandra. Dzięki niemu historia tego miejsca ożyła w naszej wyobraźni i zostanie z nami na długo. Dziękujemy!
Warto zapoznać się z historią Pocztowców. Co prawda liczyłam na nieco większą ekspozycję, ale wierzę w to, że w tak dużym budynku jakim jest historyczna Poczta Polska, znajdzie się jeszcze kilka sal, w których zostanie upamiętniona niebywała odwaga ludzi, którzy walczyli o wolność.
Bardzo uprzejmi i serdecznie pracownicy z dużą wiedzą, którą chętnie się dzielą, co w muzeach jest rzadkością. 30-40 minut zwiedzania. Muzeum nie jest nowoczesne ale prezentowane tam treści bardzo mnie poruszyly. Warto wcześniej zaznajomic się z historią Obrońców Poczty Gdańskiej.
Bardzo małe muzeum składające się z 3 sal. Budynek historyczny. Bilet normalny 10zl, ulgowy 5 zł. W Poniedziałki wstęp darmowy. Warte odwiedzenia przez wszystkich !!!
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Muzeum Poczty Polskiej przedstawia historię obrony tej instytucji, można zobaczyć różne dokumenty obrońców. Poza tym znajdują się tam dawne urządzenia telegraficzne.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Bogate w zbiory, choć niezbyt duże. Znajduje się naprzeciwko regularnej placówki poczty (wewnątrz tego samego budynku). Miła obsługa, zdecydowanie warto wejść.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie wiem
Muzeum powinno nazywać się Muzeum obrony poczty w czasie wojny, bo taką ekspozycję głównie prezentuje. W temacie historii samej Poczty Polskiej wiele tam nie znajdziecie. Mimo wszystko jest parę ciekawostek, a muzeum nie jest duże, więc w ramach wolnej godziny można odwiedzić.
Bardzo ciekawe historycznie miejsce, związane z wybuchem II wojny światowej. (Obrona Poczty Gdańskiej! W Muzeum można obejrzeć wiele ciekawych eksponatów, historycznych związanych z II wojną światową. Bardzo polecam zwiedzenie obiektu, sympatykom tego okresu historycznego.
Szybkie zwiedzanie. Niewiele rzeczy do zobaczenia - zaledwie trzy pomieszczenia. Raczej dla pasjonatów historii obrony poczty polskiej. Bardzo miła i pomocna obsługa.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Kawał polskiej historii i walki z niemieckim okupantem pozbawionym wszelkich norm moralnych i człowieczeństwa. Budynek, który dzięki bohaterom pracującym w urzędzie pocztowym przeszedł do historii. Przed budynkiem piękny pomnik upamiętniający heroiczną walkę pocztowców.
Obowiązkowe miejsce odwiedzin w Gdańsku, jeśli nie zdążycie na odwiedziny muzeum to można zawsze wejść na stronę internetową i odbyć wirtualny spacer muzeum.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Fajne. Krótko rzetelnie i na temat. Nie ma.co się rozwijać za mocno, skoro muzeum dotyczy jednego wydarzenia. Wymowna ściana z odlanymi dłońmi rozstrzelanych pracowników. Ostatnia mała rączka malutkiej, przypadkowej, cywilnej ofiary porusza. Genialny projekt pomnika.
Niewielkie, ale bardzo interesujące. Wszyscy mniej lub bardziej znają historię obrony Poczty Gdańskiej, jednak informacje uzyskane w muzeum mogą wielu zaskoczyć.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Cześć i chwała Bohaterom Poczty Polskiej z 1939 roku. Ciekawie przedstawiona historia obrony gmachu budynku Poczty Polskiej w czasie Oo wojny światowej.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Poczta Gdańska - to muzeum ktore trzeba zobaczyć. Zwłaszcza powinnia zwiedzić ją młodzież. Pan przewodnik Olek bardzo ciekawie i merytorycznie przedstawiał fakty historyczne. Polecam
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Niesamowicie inteligentni, z ogromną wiedzą panowie przewodnicy. Warto zapłacić dodatkowe pieniądze za ich usługę, żeby móc przenieść się w czasie razem z duchem historii. Pozdrawiamy z Kalisza, jeden z nas wiedział do czego służy ten pojemniczek obok biurka. XD
Miejsce historyczne. Zebrane dokumenty i zaprezentowane zwiedzającym. Brak multimediów ale nie jest to minus. Warto. Przed wejściem pomnik, na dziedzińcu odciski rąk na ścianie. Na mnie zrobiło to wrażenie a ostatni odcisk dłoni dziecka wycisnął łzę. …
Polecam dla miłośników historii miasta Gdańsk. Obiekt usytuowany na uboczu starówki. Cicha i spokojna okolica. Okazały pomnik i wystawy plenerowe.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie wiem
Miejsce dla osób mocno zainteresowanych historią. Tematem ekspozycji była obrona Poczty Polskiej w Gdańsku, adresowana do starszego odbiorcy.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Unikatowe miejsce, przemiła Pani z obsługi, możliwość zakupu pamiątek i książek, obok placówka pocztowa i pomnik ku czci poległych pocztowców
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Mam mieszane uczucia z jednej strony Muzeum z trzema salami, ciekawe eksponaty, ale 1,5 godz. z audiobookiem ze wspomnieniami są zdecydowanie zbyt długie. Z drugiej strony obowiązkowy punkt wycieczki w pobliżu Muzeum II w. św. Widziałem tam… Więcej
Miejsce historyczne związane z II wojną światową,które należy zobaczyć choć raz w życiu.. zdjęcia nie wolno kopiować bez mojej zgody
Data wizyty
Święto państwowe
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Niesamowite miejsce pokazujące historię obrońców poczty gdańskiej. Polecam nawet (a może w szczególności), kiedy tej historii się nie zna.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Muzeum upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń początku II wojny światowej, którego ostatni epizod rozegrał się ponad 50 lat później. Dla koneserów Gdańska, miłośników II wojny światowej i lubiących kameralne zwiedzanie w starym stylu.
Prawie byśmy je przeoczyli, a to bardzo dobre muzeum pomimo małej wystawy. No i warto zobaczyć mur z tyłu budynku, jego historię opowiedzą wam panowie z muzeum.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Ciekawe miejsce. Miły personel. Obowiązkowa pozycja na mapie historycznych atrakcji Gdańska. Turyści z Opolszczyzny :-)
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie wiem
Byłem w poniedziałek, czyli podczas darmowego zwiedzania. Historia straszna. Przerażające wrażenie robi instalacja na dziedzińcu z odciskami palców. Na końcu dziecięce palce 10 letniej bohaterki, która została podpalona i umierała… Więcej
Muzeum jest bardzo ciekawym przystankiem, podczas zwiedzania historycznych miejsc Gdańska. Bogate zaplecze eksponatów opowiadających dzieje Poczty Polskiej w Gdańsku oraz jej obrony. Pozdrawiamy Pana Aleksandra - przewodnika z pasją!…
Wciąż działająca Poczta Polska w historycznym budynku. Wewnątrz jest działający oddział PP oraz muzeum. Warto odwiedzić.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Warto odwiedzić to muzeum. Wizyta potrwa krótko, gdyż jest ono niewielkie: 3 pomieszczenia. Poznamy historię tego miejsca: obronę, proces sądowy skazujący obrońców na śmierć, przypadkowe odnalezienie ich pochówku, uroczysty pogrzeb.
Bardzo ciekawe historycznie miejsce. Na pewno koniecznie trzeba odwiedzić. Historia i pamiątki związane z Pocztą Polską w Gdańsku oraz trochę historii z życia Wolnego Miasta Gdańska. Pozdrowienia dla bardzo miłego Pana przewodnika.
Niestety nie udało się wejść do muzeum, jednak już sam budynek poczty i jego historia nawet z zewnątrz robi ogromne wrażenie, napełniając przemyśleniami, o oddaniu, walce i poświęceniu pocztowców, bohaterskich obrońców Poczty.
Fajne muzeum, ciekawe eksponaty, jedynym minusem jest to że muzeum jest trochę małe ale dobrze opowiada ciekawą historie
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Małe, ale pełne historii muzeum. Warto zahaczyć będąc w okolicy przechadzając się urokliwymi starymi uliczkami
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Niewielka, ale niezwykle istotna ekspozycja ukazująca początek II WŚ. Miejsce niemniej istotne jak Muzeum Powstania Warszawskiego. Liczę, że z czasem ekspozycja zostanie jeszcze poszerzona. Każdy musi odwiedzić to miejsce.
Poczta Polska którą warto odwiedzić. Nawet jeśli ktoś nie lubi historii to są tam wspaniali ludzie którzy umieją z pasją opowiadać o każdym szczególe. Odpowiedzą na wszystkie pytania i przybliżą to co miało tam miejsce .
Dziękujemy Panu Aleksandrowi Kozłowskiemu za niesamowitą i barwnie opowiedzianą dawkę historii. Takich ludzi z pasją i ogromną wiedzą jest już niewiele. Gorąco polecam Muzem Poczty Polskiej w Gdańsku. Pozdrawia Szczecin.
Nie udało się wejść do środka ale historycznie ważne miejsce w Gdańsku. Na zewnątrz tablice z informacjami
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Super miejsce niesamowite wrażenie robi mur z odciśniętymi fragmentami dloni pod którym byli katowani obrońcy
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Kawałek ciekawej historii pozdrawiamy Pana przewodnika,który podzielił się z nami ciekawostkami.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Fajne, nieduże muzeum. Dużo ciekawostek zebranych w 3 małych salach. Wspaniała lekcja historii. Polecam
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Niewielkie muzeum ale dobrze oddaje klimat tamtych dni. Ściana pamięci z symbolicznymi dłońmi porusza.
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Bardzo ciekawe miejsce, można wyczuć atmosferę minionego czasu. Bardzo miły pan przewodnik.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Muzeum które opowiada historię Obrony Poczty, na dziedzińcu Poczty znajduje się miejsce pamięci
Data wizyty
Weekend
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Malutkie muzeum, skupione na wydarzeniach II wojny światowej. Bardzo miło spędzony czas
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Bardzo milła atmosfera, zwłaszcza obsługa Pana w okularach- pomimo "bezpłatnego poniedziałku" znalazł czas na rozmawę i kilka historii. Dziękuję i pozdrawiam :-)
Czas oczekiwania
Do 10 min
Muzeum Poczty Polskiej dość skromne. Ale warto wejść i poznać historię obrońców.
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Tak
Polecam odwiedzić te niewielkie muzeum pełne histori. Pracują tam ludzie pełni pasji z ogromną wiedzą historyczna.
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
Ciekawe miejsce przewodnik interesująco opowiadał warto było odwiedzić miejsce
Data wizyty
Dzień powszedni
Czas oczekiwania
Nie trzeba było czekać
Zalecana rezerwacja
Nie
41949 reviews
plac Władysława Bartoszewskiego 1, 80-862 Gdańsk, Poland