Княжий Храм Святого Миколая ПЦУ

635 reviews

Bohdana Khmel'nyts'koho St, 28А, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

www.facebook.com

+380322602040

About

Княжий Храм Святого Миколая ПЦУ is a Orthodox church located at Bohdana Khmel'nyts'koho St, 28А, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000. It has received 635 reviews with an average rating of 4.7 stars.

Photos

Hours

Monday7AM-4PM
Tuesday7AM-4PM
Wednesday7AM-7:30PM
Thursday8AM-7PM
Friday7AM-4PM
Saturday7AM-4PM
Sunday7AM-4PM

F.A.Q

Frequently Asked Questions

  • The address of Княжий Храм Святого Миколая ПЦУ: Bohdana Khmel'nyts'koho St, 28А, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

  • Княжий Храм Святого Миколая ПЦУ has 4.7 stars from 635 reviews

  • Orthodox church

  • "Неподалік підніжжя гори Будильниці (так за княжих часів називали Замкову гору або Княжу гору) разом із першими поселеннями наші предки звели з білого тесаного каменю і храм Господній"

    "Посвята церкви Святому Миколаєві, котрий є зокрема покровителем торговців, а також розміщення поблизу брами на старій торговиці (ринку), дають підстави вважати, що фундаторами церкви були давні львівські купці"

    "Цей Храм закрито для людей"

    "Хороша церква міста Львова"

    "Це один із найдавніших львівських храмів"

Reviews

  • Sergiy Panchyshyn (Rieltor)

Неподалік підніжжя гори Будильниці (так за княжих часів називали Замкову гору або Княжу гору) разом із першими поселеннями наші предки звели з білого тесаного каменю і храм Господній. Зараз ми його знаємо як церкву Святого Миколая у Львові, один з перших храмів у місті. Літописці згадують її ще 1292 року, археологи вбачають у її фундаментах одну з найдавніших будівель поселення, споруджену за зразком візантійського зодчества. Хрестокупольний храм зі сходу завершувався апсидою (це півкруглі виступи у стіні, перекриті півкуполом, у християнських храмах апсиди були здебільшого звернені на схід). Парафіяни пережили грізні часи татарського лихоліття у Львові, напади недоброзичливих сусідів, їм часто дошкуляли пожежі у Львові, пошесті, повені. Сліди укріплень того часу не збереглися, але з літопису, який дійшов до наших днів, відомо, що у дворі біля церкви була князівська скарбниця. Звідти у 1340-х роках нападники вже з іншої сторони на чолі з королем сусідньої держави взяли списи та мечі проти захисників Галицького князівства, зруйнували замок і вкрали дві золоті корони, прикрашений діамантами престол, коштовні хрести, князівський плащ та інші цінності. Як пам’ятка архітектури Львова церква Святого Миколая цінна тим, що невідомий архітектор надав їй згідно з православним обрядом архітектурної форми грецького рівнораменного хреста. Цим вона нагадує православні храми у південних країнах. На жаль, у теперішньому стані церква Святого Миколая зберегла лише фрагменти стін первісної будівлі. З колишніх фресок і прикрас у інтер’єрі майже нічого не збереглося, але є тут реліквії, якими церква Святого Миколая славнозвісна.

  • Vitalii

Посвята церкви Святому Миколаєві, котрий є зокрема покровителем торговців, а також розміщення поблизу брами на старій торговиці (ринку), дають підстави вважати, що фундаторами церкви були давні львівські купці. Існує однак й історична традиція, згідно з якою церква була надвірною для галицько-волинських князів, княжою усипальницею, та осередком громадсько-політичного життя раннього Львова. Традиція ймовірно навіяна текстом княжого привілею, достовірність якого певний час не викликала сумнівів і лише ХІХ столітті була спростована.[2] Дата будівництва церкви невідома і є предметом багатьох інтерпретацій то здогадок. Місце розташування храму на території однієї із найдавніших історичних дільниць, його планувальна структура та документальна традиція, що походить від датованого 1292 роком, привілею князя Лева про надання церкві земельних угідь, свідчать про те що споруда могла бути збудована в ранній період історії міста - між 1264 і 1340 роками. Разом із тим утверджена в сучасній науці думка про неавтентичність привілею[3], залишає широкий горизонт для припущень щодо найранішої історії споруди. Археологічні розкопки, проведені у 1978 році, засвідчили заснування храму у ХІІІ столітті.[4] У 1471 році церкву було звільнено від податків, а 1543 року парохія звільняється від замкового присуду[5]. Із 1544 року при церкві існувало Миколаївське братство. Від 1700 року церква належала Греко-католицькій Церкві, від 1946 — до Православної Церкви Московського Патріархату, з 1989 — Православна Церква Київського Патріархату[1], з 2018 — Православна церква України.

  • sakura .ua.

Цей Храм закрито для людей. Години роботи не відповідають дійсності. Важко в нього попасти просто помолитись. А сьогодні зі мною сталась і взагалі абсурдна ситуація з точки зору релігії та християнства. Я зайшла у відкритий Храм у його робочі години, купила свічки і дала на службу божу, під час молитви підійшов молодий священник, перервав мою молитву і почав виганяти з церкви, бо їм треба кудась їхати. На моє прохання дати домолитись відповів "хіба ми вас тут закриємо, а до 6год повернемось і випустимо" і позадував всі свічки, що люди поставили Сказати, що я в шоці це нічогоне сказати!! Дуже сподіваюсь, що ці негативні відгуки читають, і в цій церкі з'являться служителі, які будуть вічливими, людяними та зможуть тримати двері відкритими для людей!!

  • Віталій Марцинишин

Хороша церква міста Львова. Пам'ятка не зберегла свого первозданного вигляду. Від первісної церкви залишилися тільки фрагменти стін. Її змінили ґрунтовні перебудови після пожеж 1623 та 1800 рр., коли згоріли криті ґонтомдахи, купол і вежа-дзвіниця над бабинцем. Будівля зведена на старому цвинтарі, а це підтверджує існування на цьому місці давнішої, можливо, дерев'яної церкви. Церква являє собою своєрідну хрещату в плані споруду з квадратною навою, навколо якої групуються об'єми вівтаря з півкруглою апсидою, прямокутного бабинця і бічних каплиць, також з півкруглими апсидами.

  • Stanislav Kyryllov

Це один із найдавніших львівських храмів. Вважається, що розташовувався практично в самому центрі древнього Львова задовго до розбудови міста. Під час декількох розкопів виявили, що храм стоїть на дуже древньому фундаменті. Власне і завдяки цій будівлі прийнято вважати, що місто має приблизно 900 років. На скільки мені відомо храм завжди залишався православним, не підпадав ні під унію ні під "окатоличення". В храмі зберігаються чудотворні мощі святого Миколая. Неймовірна атмосфера, надзвичайно затишно та спокійно.

  • Віталій Д

Одна з найдавніших релігійних пам'яток Львова та України,заснована в 1290!!!!!!році,трошки далі до колії церква якій 500років,взагалі унікально збережені будівлі потребують більшої уваги влади та людей більшість з яких навіть живучі поруч не знають і не усвідомлюють всієї величі цих споруд в історії України,так само мало проводять екскурсій в ці місця,рекомендую там побувати і відчути велич історії

  • Evans.

Це - перший та найстаріший храм Львова, заснований за часів короля Льва Даниловича, на початку його правління, коли центр міста знаходився ще в районі Старого Ринку. Храм був побудований у традиційному для Галицько-Волинського князівства стилі, але пізніше зазнав багато перебудов. Якщо є трохи більше часу, ніж на основні туристичні точки, то завітайте сюди та взагалі до цього району.

  • Marta Kaminska

Церква Св. Миколая - найдавніша церква Львова, зразок давньоукраїнської архітектури XIII ст. Князь Лев грамотою 1292 р. надав церкві право довічного володіння землею. Вважається, храм був надвірною церквою галицько-волинських князів і їх родинною усипальницею. Тут збереглися мощі св. Миколая, ікона св. Миколая Чудотворця.

  • Валерия Нова

Храм Святого Миколая один з найдавн1ших храм1в Львова ; завжди був виключно православним;розташований в найб1льш старш1й частин1 м1ста; заснований,коли наше м1сто було княжим,хоча аутентично,з час1в його освячення,неодноразово перебудовувався; е дек1льке ц1нних,старих 1кон 16-17 стор1ччя.

  • Oleg Atamanchuk

Цікавлюсь подібним. Ніколи не звертав уваги на данну камінну статую. Причому церква Миколая була побудована аж 1264 року і на її території під час кладки бруківки близько двох років тому знайшли кості людей, захоронених в ряд. Скоріш за все священиків. Сам там був тоді)

  • ТзОВ Львів-Вторкольормет

Ходив з бабусею в цей гарний старовинний храм коли був малим. Брав шлюб та хрестив дітей вже зараз. Раджу відвідати гостям міста, щоб побачити один із старовинних храмів Львова та України, який зберігся з тих часів

  • Khristina Khreptak

Дякую Богу і улюбленому святителю Спиридону Тримифунтському чудотворцю ( ікона якого знаходиться в храмі св.Миколая ) за чергову, велику допомогу !!! "Все, чого ви в молитві попросите з вірою, одержите» (Мт 21,22).

  • Ольга Свідзинська

Одна з найдавніших церков міста, в забудові зберігся фрагмент первісної стіни. Щодо атмосфери всередині сказати нічого не можу, була там 20 років тому - передавали Вифлеємський Вогонь. Тоді враження були посередні.

  • Олег Паславський

Найстаріший Храм у м. Львові. Дуже затишне і дуже намолене місце. Священники, насправді, від Бога. Тут немає толп туристів вдень, а зранку правляться чудові Служби з прекрасним супроводженням хору.

  • Mykola P

Найстаріша будівля Львова. Неймовірна атмосфера, надзвичайно цікава архітектура того часу. Хороше розташування. Графік служб ідеальний. Спокійе місце. Украінська автокифальна церква!

  • Оленка Добжанська

Вражаюча старовинна споруда. В Львівській академії мистецтв саме з неї починалась практична оглядова частина курсу архітектури) Бути дотичним до історії - це завжди так хвилююче!

  • Світлана Стасюк

Старовинна намолена церква, спів і служба в традиційному православному стилі.Щонеділі після Літургії правиться панахидка за померлих.Чудовий захоплюючий спів священиків

  • Сергій Аграрій

Храм чудовий. Затишний, дуже гарний, доглянутий і просто мальовничий. Кажуть, чи не найстаріша церква у Львові. Перебування в цій церкві якось невидимо надихає.

  • Advocat Oleh Leontyev

Храм, у якому з радянських часів зберігаються Мощі Св. Миколая, є його чудотворна ікона. Інтер'єр храму - совковий, але - хіба за цим ходять у Церкву?

  • Александр Копыл

Гарний храм!, памятаю його з дитинства коли біля нього стояв в куточку предстаник школи і нотував хто ходить до церкви на свята! Були такі часи)))

  • Аліна Колесник

Наша церква одним словом! Нашої молодої сім'ї і міста Львова! Найстаріший храм Львова! Тут є мощі Чудотворця Миколая…

  • Олександр Бєлінський

Прекрасно збережений ,як для свого віку , храм. Вважаю що знайомство зі Львовом символічно починати як раз з цого храму.

  • Taras Lytvyn

Один з найстаріших храмів Львова. Пережив численні перебудови, тому з прадавньої будівлі залишилася тільки одна стінка

  • Ruslan Soroka

Це найдавніша львівська церква. Княжа церква князя Лева. До того ж діюча. Рідкість. Зрештою, просто гарне тихе місце

  • иванко тацинець

Цей монастир важлива складова міста Львова.Він побудований у стилі що дуже гарний колорит серед споруд Львова.

  • Олександр Мельник

Храм Святого Миколая Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

  • Володимир Слободяник

Прекрасна атмосфера, затишно,Велич княжого храму надихає на здійснення благодатних справ на славу Богу.

  • Мар'ян Охват

Вигнали колись з цього храму, не давши домолитись, бо закриваються, то й більше туди не ходжу...

  • PutnickFree

Варто відвідати, просто подивитися, а хто бажає і свічку поставити і все, що необхідно зробити.

  • Шуруй Мандруй!

Найстаріший діючий храм міста Львова, "намолені" стіни одразу дають знати що ви у святому місці

  • Jaryna Huk

Церква в такому прекрасному стані, що не віриться, що вона є однією з 5 пам'яток княжих часів.

  • БОГДАН Богдан

дуже гарна, хоч і не велика старовинна церква, толерантні та зрозумілі священнослужителі

  • Ігор Садовий

Один з найдавніших храмів Львова. Дуже гарний, намолений. Обов'язково треба відвідати!

  • Маркіян Наняк

Чудове місце. Можливо і не перша церква у Львові, але мабуть таки перша кам'яна.

  • Ангелина Пешая

Одна з найстаріших церкв Львова!Красива,затишна церква,Київського патріархату.

  • Liudmyla Kartash

Найдавніший, дуже гарний храм. Намолене місце, люди роками звертались до Бога.

  • Іванка Васечко

Дуже гарно))) Церква зачаровує своєю старовинністю) Дуже раджу всім відвідати

  • Михайло Гриньків

Найстаріший храм міста Львова ! Духовна світлина намолена вірянами роками.

  • Володимир Бєлов

Цікаво. Відчувається енергетика святого місця. Тішить відсутність туристів

  • Галина Гордійчук

Один з найстаріших храмів Львова, невеликий, але гарний, непогано зберігся

  • Андрій Гладун

Чарівний княжий храм, величний дух первинного красеня Львова!!!

  • Jurij Bobechko

Проходив поруч і нічого поганого на мій погляд не зауважив.

  • Oleksandr Khlebnikov

Невеличка старовинна кам'яна церква, щойно відреставрована

  • Vasyl Vladyka

Неймовірно атмосферна церква. Дуже приємно тут перебувати

  • Володимир Шевченко

Святий храм з великою історією та чудовими священниками!

  • Yarko Yarik

Найстаріший храм у Львові. Обов'язковий до відвідування.

  • Nadiya L

Чудовий храм з цікавою історією. Надзвичайний іконостас

  • Roman I.

Один із найдавніших храмів Львова. Княжа церква. УПЦ КП

  • Pavlo Teliuk

Гарно збережений храм. Затишно на подвір'ї біля церкви

  • Ірина Яремків

Затишно, спокійно, хочеться побути наодинці з творцем

  • Roman Kolodiy

Розпорядниця веде себе шумно підчас богослужіння?!

  • Andriy Kharchenko

Автентичний, добре збережений храм в центрі міста.

  • Надія Бідзінська

Найстаріша церква у Львові, маленька і затишна :)

  • Роман Дусик

Рекомендую як туристам так і Львів'янам завітати!

  • A S

Гарний храм. Найдавніший православний храм Львова

  • Ирина Приходько

Гарний старовинний працюючий. Проходять вінчання.

  • Jaroslaw Lashuk

Автентичний старовинний храм під Високим Замком.

  • Юлія Кулініч

Затишний храм, приємний голос священика заспокою

  • Іван Прокопович

Стара намолена церква, дуже спокійно і затишно

  • Ірина

Один з найдавніших православних храмів Львова.

  • Ростислав Скаб

Архітектурна памятка національного масштабу.

  • Ірина Богдан

Один із найстаріших намолений храм Львова.

  • Alex Volnytskyy

Брав шлюб в цій церкві також хрестив брата

  • Сергій Солтис

Одна з найстаріших діючих церков м.Львова

  • Oleg Grytsyniak

Найстарший храм міста! Надзвичайно гарно!

  • Pink . . Floyd

Необхідно передати її у юрисдикцію УГКЦ.

  • Oleksandr Ruchko

Одна з найдавніших церков княжого Львова

  • Lara Panassiuk

Гарна затишна сповнена історії церква.

  • олена калачова

Дуже гарна церква і хороші священники

  • Іра Чабан

Духовне місце,де відбуваються чудеса

  • Mykhailo Ivasivka

Одна із найстаріших церков у Львові

  • Nazarij K

Найстарший з діючих храмів у Львові

  • Ulyana Vorobel

Один із найстарішів храмів Львова.

  • Taras Gren

Найстаріший храм Чудотворні ікони

  • Анна Кор

Один з найстаріших храмів Львова

  • Анна Мосеєнкова

Дуже сподобалось. Гарно правили.

  • Oleh Boiko

Одна з найстаріших церков Львова

  • T M

Однин з найстаріших храмів міста

  • Olik lex

Місце особливої Благодаті Божої

  • Василь Петушинський

Цікавий зовні. Був зачинений.

  • Олександр Кучик

Архітектура храму заворожує

  • Ola Kotaщ

Найстаріший храм у львові!

  • Оксана Федишин

Просто божественне місце!

  • Dawid Joann

Найстаріший храм Львова!

  • Оксана Печарська

Мури давнього Львова...

  • Микола Крупей

Найдавніший храм міста

  • Юрій Мельник

Гарна стара будівля

  • Djonni Fas

Древній княжий храм

  • Solomia Rybka

Заворожує святістю

  • Андрій Криськів

Гарно

Similar places

Успенська церква, вежа Корнякта і каплиця трьох Святителів ПЦУ

776 reviews

вулиця Руська, 5/7, Львів, Львівська область, Україна, 79000

St. Paraskeva Church

309 reviews

Bohdana Khmel'nyts'koho St, 77, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79019

Church of Saint John Chrysostom

97 reviews

Lysenka St, 43, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

Khram Preobrazhennya Hospodnʹoho Ptsu

27 reviews

Kovelska St, 37, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000