Успенська церква, вежа Корнякта і каплиця трьох Святителів ПЦУ

776 reviews

Ruska St, 5/7, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

+380612351913

About

Успенська церква, вежа Корнякта і каплиця трьох Святителів ПЦУ is a Orthodox church located at Ruska St, 5/7, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000. It has received 776 reviews with an average rating of 4.8 stars.

Photos

Hours

Monday7AM-8PM
Tuesday7AM-8PM
Wednesday7AM-7PM
Thursday7AM-7PM
Friday7AM-7PM
Saturday7AM-7PM
Sunday7AM-8PM

F.A.Q

Frequently Asked Questions

  • The address of Успенська церква, вежа Корнякта і каплиця трьох Святителів ПЦУ: Ruska St, 5/7, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

  • Успенська церква, вежа Корнякта і каплиця трьох Святителів ПЦУ has 4.8 stars from 776 reviews

  • Orthodox church

  • "Побудований Успенським братством храм мав трьох своїх попередників"

    "Вежа Корнякта"

    "Amazing orthodox church ,The Church of the Assumption of the Blessed Virgin Mary in Lviv (commonly known as the Dormition church, or historically as the Wallachian Church) is a Ukrainian Orthodox Church in Lviv, located in the Old Town, in Renaissance style"

    "Красива церква старого міста"

    "Ансамбль Успенської (Волоської) церкви - пам'ятник ренесансної архітектури 16–17 століття"

Reviews

  • Юрій Білик

Побудований Успенським братством храм мав трьох своїх попередників. Перша Успенська церква існувала, можливо, ще за княжих часів і була спалена під час нападу на Львів польських феодалів у 1340 р. Друга, мурована церква, яка вперше згадується під 1421 р., проіснувала до пожежі 1527 р. Зруйнований пожежею храм відбудовує у 1547–1559 р. архітектор Петро Італієць — уродженець міста Лугано. Кошти на його спорудження дав, крім місцевого населення, молдавський господар Олександр Лопушанин (Лопушняну) та його дружина Роксана: в пам'ять про це церкву називали Волоською. Вона також недовго простояла, згорівши при пожежі 1571 р. Схематичне зображення цього храму збереглось на печатці Ставропігійського братства. 3 січня 1584 року львівський латинський архієпископ Ян Димітр Соліковський зі своїми прихильниками напав на храм, вигнав з нього парафіян, зневажив священика церкви, запечатав церкву; так хотів примусити братство святкувати новий григоріянський календар. Будівництво четвертої Успенської церкви, яка збереглась донині, братство розпочало в 1591 р. одразу після освячення каплиці Трьох Святителів. Автором проекту і керівником будівельних робіт був Павло Римлянин (пом. 1618 р.: з 1597 р. йому допомагав Войтіх Капінос, через рік приєднався Амброзій Прихильний. Спочатку церкву мурували з цегли, але після зведення частини мурів братство прийняло рішення замінити цеглу на тесаний камінь. Будівництво храму закінчили 1629 року, його освячення 26 січня 1631 р. провів львівський владика Єремія Тисаровський при участі київського архимандрита Петра Могили та багатьох гостей. У другій половині XVIII ст. українська шляхтичка Феодосія з роду Стрільбицьких — дружина пароха с. Миклашева о. Олексія Стрільбицького — пожертвувала для Успенської церкви 6 000 золотих. На пам'ять про це її портрет був встановлений в Успенській церкві, а сьогодні перебуває в зібранні Бориса Возницького — Львівській національній галереї мистецтв в експозиції Олеського замку. Тадеуш Маньковський стверджував, що головний вівтар у церкві було виготовлено за проектом Фесінґера Кантія — автора проекту головного вівтаря Собору святого Юра. Юліян Величковський першим виголосив проповідь українською мовою в Успенській церкві Львова у 1830-х роках

  • Oleg Tihiy

Вежа Корнякта. Успенська церква. Вежа-дзвіниця майбутньої Успенської церкви, будівництво якої було розпочато в 1572 році на кошти купця Костянтина Корнякта (1517 – 1603). Головним архітектором був обраний один з видатних львівських зодчих Петро Барбон, якому допомагав Павло Римлянин. Вежа двічі постраждала від пожеж, перший раз під час польсько-турецької війни 1672, що послужило першопричиною її значної реконструкції, яка потягнула за собою надбудову ще одного рівня під керівництвом придворного архітектора короля Яна III Собеського Петра Бебера і вдруге пожежа спопелив дзвіницю Успенського храму з віковим інтервалом (в 1779 році), на цей раз вежу відбудували в колишньому вигляді з тією лише різницею, що місце старого дзвону часів споруди зайняв новий – “Кирило”. Кінець же XIX століття приніс вежі Корнякта нове перетворення, що завершило формування її сучасного вигляду – будівля в 1895 році отримала видозмінене завершення у вигляді маківки на високому барабані. Висота вежі без хреста складає 65,5 метрів. Ще з часу створення її вважали однією з найгарніших дзвіниць Європи і порівнювали з вежею Spirito у Римі та вежами венеціанських храмів Мадонна дель Орто та святого Стефана.

  • Ankush Thakur

Amazing orthodox church ,The Church of the Assumption of the Blessed Virgin Mary in Lviv (commonly known as the Dormition church, or historically as the Wallachian Church) is a Ukrainian Orthodox Church in Lviv, located in the Old Town, in Renaissance style. The current building is built in place of a ruined church in the period 1591-1629 by Paulo Romanus, Wojciech Kapinos and Amvrosiy Prykhylny; the bell tower was erected in the years 1571-1578 by Peter Barbon. The Orthodox Church complex is located at vulytsia Ruska and consists of a church building, a bell tower (Korniakt Tower) and a chapel (chapel of the Three Saints). The second church was erected on the initiative of the Lviv Brotherhood, and the founder of the bell tower and the chapel was Constantine Corniaktos, a Greek merchant. Korniakta Tower is considered one of the most precious monuments of Ukrainian[1] architecture of the sixteenth century Mannerism architectural style.

  • Slawa Art

Красива церква старого міста. Дуже красива верхня частина і крести. Просто так і віє від цієї споруди сивою давниною і якоюсь позитивною єнергетикою. Нажаль не потрапив у середину, було закрито. Дуже зацікавив сам хрест і знак АллатРа. Це полумісяць рожками догори з колом над ним. Ці символи можна побачити на багатьох церквах львівщини і України. Вони присутні і на багатьох гербах місь і селищ нашої країни.

  • Александр Б

Ансамбль Успенської (Волоської) церкви - пам'ятник ренесансної архітектури 16–17 століття. Включає у себе декілька споруд – храм, каплицю Трьох Святителів і вежу Корнякта. Церква кілька разів горіла, але щоразу Ставропігійське братство намагалося повернути їй колишній вигляд. Висота вежі Корнякта сягає 66 метрів. У своєму нинішньому (четвертому) вигляді церква була добудована у 1629 році.

  • Лана Птаха

Дуже своэрiдна, затишна атмосфера, сприятлива до роздумiв та душевноi рiвноваги. Багато древнiх iкон Богородицi. Памятник архiтектури украiнського ренесансу (якщо не помиляюсь) Мене вразило внутрiшнэ убранство храму, завернула увагу на оздоблення вiкон, хоча у цiй церквi, як для мене, все неповторне. Поруч каплиця i у нiй, окрiм усiх i ще один образ Покрова Св. Богородицi.

  • Alla Sulzhuk

Зразок українського ренесансу у камені: Успенська православна церква, вежа Корнякта та каплиця Трьох Святителів. Свого часу вежа була найвища у місті та виконувала, в тому числі і оборонну функцію. А назву отримала від метцената, на чиї кошти була й побудована. Церква вражає: проходиш через стару кам'яну браму воріт і потрапляєш у спокій, піднесеність, умиротворення...

  • Михайло Драла інженер з ОП

Моє місце де збільшується ємність душі - здатність людини сприймати як погані так і хороші речі при цьому не змінюватись. Подобається й те, що заховуються давні традиції, люди здебільшого приходять ті ж самі, при цьому кожний стає на облюбоване місце, в церкві відчувається своя енергетика. Хороша акустика від стін, тож коли співає хор, молитва проходить через тебе.

  • dniprotravelfamily

Вежа побудована в епоху ренесансу як дзвіниця Успенської церкви за проектом архітектора Петра Барбона за участю Павла Римлянина у 1572–1578 роках на кошти львівського купця грецького походження Костянтина Корнякта. Загальна висота вежі без хреста 65,8 метрів. Вежа Корнякта була однією з найгарніших споруд Європи свого часу.

  • Анатолій Хірург

Слава Ісусу Христу.Звертаюсь до служителів церкви чому не можна попасти до церкви серед білого дня. Це вже не вперше.Це що ваша власність коли хочу тоді закриваю. Двері Храма Божого повинні бути відкриті завжди. Я розумію вночі може бути закрито. Це вже порушення.Прошу розглянути це звернення і зробити висновки.

  • Роман Васюта

Дуже гарна церква. Вежу Корнякта треба реставрувати і відкривати для туристів, бо на разі там досить небезпечно-старі дерев'яні сходи, по яких одночасно двом людям не бажано ходити. Відкривати прицерковні вежі для відвідувачів-це європейська практика+додатковий заробіток.

  • Алла Новохатська

Це Львів❤і сюди вартує приїжджати знову і зновубо кожен костел, церква, парк, вулиці і вулички, музеї...це все що треба БАЧИТИ І ЧИМ ТРЕБА МИЛУВАТИСЯ ТА ЗАХОПЛЮВАТИСЬ❤❤❤❤❤…

  • Yevhenii Bunyk

Українська церква з каплицею. Одна зі знакових будівель Львова. Неподалік Ратуша, поруч зупинки громадського транспорту, також поруч книжковий блошиний базар. Також неподалік Домініканської собор. Звідси можна стартувати на Високий Замок

  • Богдана Оришко

Дуже красивий храм. Зайшла безкоштовно, помилувалася тишою і красою. Надзвичайні вітражі, ліпнина на внутрішній частині стелі, дуже багато захопливих деталей. Вхід зараз ремонтується. Із Площі Ринок 5 хвилин пішки.

  • Sergiy Panchyshyn (Rieltor)

Вежа побудована в епоху ренесансу як дзвіниця Успенської церкви за проектом архітектора Петра Барбона за участю Павла Римлянина у 1572–1578 роках на кошти львівського купця грецького походження Костянтина Корнякта.

  • Taras Melnyk

В цьому храмі я побував вперше як гість весілля і вражений його внутрішнім оздобленням. Там безліч мальованих ікон, фігур, які відображають певні історичні події Християнської церкви. Прекрасно співав хор.

  • Dmytro Antoniuk

Вежа Корнякта XVI століття і Успенська церква - центр православ'я Львова. Всередині подвір'я - унікальна каплиця Трьох Святителів. Обов'язковий must-see пункт для кожного у Львові.

  • alex c

Ансамбль Успенської церкви є пам'ятником ренесансної архітектури 16–17 століття. Включає у себе декілька споруд – храм, каплицю Трьох Святителів і вежу Корнякта.

  • VITALII BIALOHAN

This is very old church, historical building with a elder architecture. Also u can try to speak with the priest for more info about this place and religion…

  • Andriy K

Одне з найстаріших місць та ще й в центрі Львова! Працювали Польські архітектори. Вони зображенні на вхідній арці знизу на колонах (2-і голови)… Докладніше

  • Шуруй Мандруй!

Одна з перших православних церков міста Львова. Комплекс з церкви, каплиці та вежі утворюють чудовий ансамбль залишений нам у спадок успенським братством.

  • Євген Шпаргало

Красива церква. Можна завдяки таким будівлям побачити історію, якщо можна так сказати. Майже 400 років тій будівлі, але й зараз виглядає красиво.

  • Андрій Кохан

На першому фото — такий вигляд має вежа Корнякта з вулиці Винниченка. На другому — вежа Корнякта знята з вул. Підвальна, кут вулиці Винниченка.

  • Гандзя Гошко

Надзвичайно красива ренесансова пам'ятка з багатющою історією. Шкода, що через жіночок, які там працюють доступ для туристів є обмеженим.

  • Solomiya Onufriv

Один з найдавніших храмів Львова кн.16-поч.17 ст. названий на честь Успіння Богородиці. Як, до речі, Вірменський та Латинський собори.

  • Andrii Khodak

Ансамбль Успенської церкви (Руська, 5/7) – архітектурний шедевр українського ренесансу, пам’ятка європейського і світового значення.

  • Юрій Мельник

Ансамбль православної Успенської церкви – архітектурний шедевр українського ренесансу, пам’ятка європейського і світового значення.

  • Ігор Ромах

Весь архітектурний ансамбль цієї споруди дуже гарний. Особливо мені подобається різьба по каменю на фасаді внутрішнього дворику.

  • Ольга Козачук

Були тут кілька разів із сім'єю. Чудова православна церква! Завжди гарна служба. Старовинна архітектура Відродження 16-17ст.

  • Юрій Андреєв

Одна з найкрасивіших пам'яток історії у центрі Львова. Обов' язкове місце для відвідування тим, хто перший раз у Львові.

  • Роман Іванченко

Круто
День відвідування
Вихідні
Час очікування
Чекати не довелося
Рекомендовано бронювати
Не знаю

  • Serhii Dryzhyruk

Неймовірна, гарна, неперевершена! Рекомендую, для відвідин. Одна з найгарніших православних церков у центрі Львова

  • Галинка Малашняк

Красива церква, пам'ятка архітектури міста, неймовірно акрасиві вітражі. Відчувається велич стародавнього міста!

  • Skënderbeu__

Inside it's even more awesome. I'd recommend to come on Sunday early morning and attend orthodox holy liturgy.

  • Mari Meged

Обов'язково зайдіть у дворик, відвідайте церкву, дуже красиве і спокійне місце, як в принципі все у Львові

  • Oleksandr Ruchko

Прекрасна пам'ятка ренесансу архітектури, вітражі Петра Холодного Старшого, іконостас 18го століття

  • Тарас Трускавець

Це пам'ятка архітектури, вражаючі відчуття всередині, коли знаходишся в намоленому віками храмі.

  • Андрій Маслюк

This churche is a unique mix of Italian Renaissance and Ukrainian traditional architecture.

  • Vitaliy Mykhaylovskiy

Одним з найкрасивіших храмів середмістя Львова.
День відвідування
Будні…
Докладніше

  • Юра Гринда

Церква УАПЦ, кафедральний храм. Старовинний, історичний і релігійний осередок українців.

  • Лілія Гамала

Спогади.. надзвичайна атмосфера і душевний спокій,привітні парафіяни і служителі церкви

  • Efe YAZICI

If you like churches you'd like this one too. But just a heads up: nothing special.

  • Юлія Ксенофонтова

Пам'ятка архітектури національного рівня у самому центрі Львова, дуже відома

  • Віталій Марцинишин

Чудова старовинна церква в центрі Львова. Історична пам'ятка архітектури.

  • Max Piven

Дуже затишна і гарна старовинна церква! Тут душа відпочиває. …

  • Vladyslav Talovyria

Чудова будівля, самий центр міста.
День відвідування
Будні

  • Shiwen DD

Somehow they didn’t allow us in the the tower don’t know why://

  • Sashko Borsh

доброе место. Читайте "Манускрипт с вул Руськой", Р. Iваничука

  • Never Mind

Велика, але затишна церква. Вежа Корнякта - візитівка Львова

  • Наталія Денькович

Один з улюблених храмів Львова. Чудова пам'ятка архітектури.

  • 有機

It is a wonderful place. I want a lot of people to visit.

  • Μάξιμος Ιβανόφφ

Very beautiful Church. Awesome architecture. Must visit!

  • Andriy Savchuk

Дуже гарний храм. Колись ця вежа була найвищою у Львові

  • Oleksii Bozhko

Дуже гарний і красивий храм \ Very beautifull church

  • Ghostiys Unknovn

Всторична та автентична будівля, гарне розтагування.

  • Александр Копыл

Храм в якому хрестиш свою дитину хіба це не оцінка!

  • Mykola Grytsenko

Гарна церква, а чорні стіни додають їй містичності.

  • Ігор Капустянський

Завжди відвідую це місце, коли приїжджаю до Львова.

  • Andriy Kharchenko

Надзвичайно автентично і духовно. Варто відвідати.

  • Nadia Lekchniuk

Красивий комплекс, який зберігся у чудовому стані

  • Galina Chyzhova

Затишно і спокійно. Найкраще місце для молитви

  • Орислава Леськів

Те що найкраще передає атмосферу старого міста

  • Lemberg Lviv Львов

Чудова церква, затишний дворик біля церкви.

  • Olia Valchak

Надзвичайно красиво співає хор…

  • Олександр Кучик

Гарна пам'ятка архітектури. Затишна церква

  • Mykola P

Автентичне місце. Відповідна атмосфера.

  • Andrii Petrytskyi (Legol4s)

Славнозвісний старовинний собор і вежа!

  • Liana Starchak

Ця церква має Ставропігію і дуже давно.

  • Олександр Мельник

Храм Успення Пресвятої Богородиці УАПЦ.

  • maksimiliano 777

Памятник будівлі несе історичну ціність

  • Ідея Часу

Варто відвідати, архітектура, атмосфера

  • Andriy Burdyk

Гарна старовинна церква, чудове місце.

  • Маркіян Наняк

Як на мене найгарніша церква у Львові.

  • Elena Mai

Чудовий храм, але дуже холодно й сиро.

  • Oleg Grytsyniak

Красива старовинна церква. Дуже гарно!

  • Nataliia Semenova

Чудова будова! Старовинна архітектура!

  • Andrij Kiss

Як можна оцінювати церкву? Звичайно 5

  • василь осідач

Чудовий храм що потребує реставрації

  • t.tetiana 0402

Чудова атмосфера, велична споруда...

  • Andrew Pavelko

Гарний краєвид на історичну будівлю

  • Kate

Beautiful Ukrainian Orthodox Church

  • Костас Костас

Обов’язково треба зайти всередину.

  • Звенислава Засадна

Прекрасне, душевне і духовне місце

  • Sophia Gafijka

Красивий храм з великою історією

  • Людмила Клюсовська

Мені дуже подобається ця церква.

  • Марія Воєвода

Це парафія моєї родини, святиня.

  • Pro Focus

Дуже класна і унікальна церква.

  • vasyl vojtovych

Візитівка Львова вежа Клрнякта.

  • irennie v

неймовірно гарна споруда …

  • Ігор Возний

Ми там дитину хрестили. …

  • Viktor Streletskiy

Мічце у якому треба побувати!

  • Nicolas_md

Дуже гарне місце! Рекомендую.

  • Мар’яна Любенко

Відома пам'ятка архітектури.

  • Сергій Швень

Варто відвідати. Дуже ВрАжАє

  • Valerii Karaman

Надзвичайно красива церква!

  • Степан Бабінський

Дуже красиве,духовне місце

  • Сергій Данько

Красиво, особливо вночі.

  • andre santana

Гарна архітектура!

  • Іван Кметь

Спокій і тиша.

  • Larysa Kurhanik

Красиво

Similar places

Княжий Храм Святого Миколая ПЦУ

635 reviews

вулиця Богдана Хмельницького, 28А, Львів, Львівська область, Україна, 79000

St. Paraskeva Church

309 reviews

Bohdana Khmel'nyts'koho St, 77, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79019

Church of Saint John Chrysostom

97 reviews

Lysenka St, 43, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000

Khram Preobrazhennya Hospodnʹoho Ptsu

27 reviews

Kovelska St, 37, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79000